פלאגאין מומלץ! מיישר טקסטורות אוטומטי לסקצ'אפ

נכתב על ידי עמרי רון. פורסם ב בלוג

Texture Plugin

אחד הדברים החשובים ביותר שעלינו לבצע בעת עבודה על מודל תלת מימדי, בין אם אנחנו מרנדרים אותו או לאו, הוא מיפוי מדויק ונכון של החומרים. סקצ'אפ מאפשרת לנו להגדיר גודל מדויק של כל טקסטורה: חיפוי עץ, ריצוף או קרמיקה ממש בקלות. עבורנו כאדריכלים או מעצבים זה ממש חלק מהתכנון! אף אחד לא רוצה לסיים פינת חדר עם חצי-מרצפת...

 
 
כמדריך בקורס הדמיות אדריכליות, אני שם לב שמבחינה טכנית, החלק בו רוב המתכננים מתקשים הוא דווקא מיפוי הטקסטורה על גבי המודל. כשאני בוחן הדמיות של הסטודנטים אני תמיד מוצא פינות ריצוף שלא נפגשות, לוחות עץ שנחצים באמצע - דברים שפשוט צורמים בעין לכל אדריכל. אפילו אם החומר מוגדר היטב ב-V-Ray (מבריק או מחוספס וכדומה) זה עדיין לא נראה טוב. בדוגמא הבאה מודגם מיפוי נכון של טקסטורות בסקצ'אפ:
 
 

 

איך מיישרים טקסטורות בודדות  או מרובות בקלות ובמהירות?

christina

במסגרת ההכנות לקורס הקרוב, הכנו עבורכם מדריך לכלי האולטימטיבי ליישור אוטומטי של טקסטורות. נשתמש בפלאג-אין שייצרה ידידתי כריסטינה אנרות' משוודיה. כריסטינה היא סטודנטית לאדריכלות - שנה א' (!) באונ' לונד שבשבדיה. כשתהיתי כיצד סטודנטית צעירה מוצאת זמן לפתח פלאג-אינים כ"כ מוצלחים לסקצ'אפ, היא סיפרה לי שמאז שהייתה בגן התעניינה אך ורק באדריכלות. במקום לשחק בצעצועים כשאר הילדים נהגה לרוקן את כל ארגזי הצעצועים (כנראה מאיקאה) ולבנות מהם שכונות, בניינים ומגדלים. רק צעצועים שהיו בקנ"מ הנכון לאכלס את הבניינים או הרחובות שבנתה השתתפו במשחק שלה :-)

 
 
לאחר התקנתו מופיע בסקצ'אפ סרגל הכלים הבא:
 
 
איך עובדים עם הפלאג-אין?
קודם כל מקפידים שכל הטקסטורות שלנו ממופות ע"ג פאות קדמיות ולא אחוריות בסקצ'אפ, שכן הפלאג-אין עובד רק על פאות קדמיות.
לאחר מכן, באמצעות 6 הסמלים הבאים מיישרים, מסדרים, מכוונים ומתאימים את הטקסטורות בקלות:
 
מסמנים את הטקסטורה ה"עקומה" או טקסטורות מרובות ולחיצה על הסמל תיישר ע"פ המשטח.
יישור טקסטורה + הצמדות לפאה שסימנו
סיבוב הטקסטורה ב-90° נגד כיוון השעון.
סיבוב הטקסטורה ב-90° עם כיוון השעון
סיבוב הטקסטורה ע"פ הזנת ערך מעלות מדויק!
מייצר אקראיות בבחירת מס' טקסטורות (פאות).
 

 

 

 

 

 

 

 

 
איך מתקינים את הפלאג-אין?
הפלאג-אין מגיע בפורמט RBZ ומתאים לכל גרסאות סקצ'אפ החל מסקצ'אפ 8. ההתקנה דרך הקישור בתחתית המאמר. אם ברשותכם סקצ'אפ 2013 ומעלה תוכלו להתחבר באמצעות חשבון הגוגל שלכם ולהתקין ישירות (Install)

 

במידה ואתם עובדים עם סקצ'אפ 8, יש לבצע "Download" , לשמור את קובץ ה-RBZ על גבי שולחן העבודה ולהתקין דרך תפריט Preferences-Extensions בסקצ'אפ. אם לא קיימת אפשרות של "Install Extension" , עליכם להוריד עדכון לגרסא 8.

 
איך מורידים את הפלאג-אין ליישור אוט' של טקסטורות?

 

 

עכשיו בפורום התמיכה

צרו איתנו קשר

03-6173009

טלפון

info@omriron.com

מייל

עקבו אחרינו

איך מגיעים לקורס